Tamam
İşgücü İstemi
İlan detaylarını görmek ve iş başvurusu yapmak için sisteme giriş yapınız.

İş Tanımı
 

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinin bir köyünde yaşıyor ve koyunlara sahip çıkıyor olacaksın. İdealize ettiğim, aile olması. 2 oda 1 salon, mutfaklı, tuvaletli, banyolu bir ev tahsis edeceğim. Musluklardan sıcak su da akıyor olacak. Isınma soba ile olacak.

Ana iş, koyunların çekip çevrilmesi. Koyunların bakımı, merada dolaştırılması, yemlenmesi, damın temizlenmesi gibi tüm gereksinimlere sahip çıkmalısın.

Küçükbaş kesip yüzebilmelisin. Koyunlara, köpeklere iğne vurabilmelisin. Tavuk bakmanı da isteyeceğim. Bahçe bostan işlerim de olur.

Hayvan bakımı dışında çiftlikte ihtiyaç duyulabilecek çeşitli işlere de elin yatkın olsun. Tel, çit işleri. Kazık kakma, tel germe. Ağaçtan, tahtadan tarla kapısı yapımı. Harç karma, beton, sıva, duvar örme, su tesisatı işlerinden anlarsan iyi olur. Bilmediğin şeyleri de öğrenmeye hevesli olmalısın. 

 
Nitelik ve Beceriler
 
  • Koyunların çobanlığı konusunda tecrübeli olmalı (koyunların bakımı, yaylımı, yemlenmesi, sulanması, dam temizliği, vs.)
  • Küçükbaş kesip yüzmesini bilecek. Şart değil ama büyükbaşıda kesip yüzmesini bilirse iyi olur.
  • Tavuk, kümes işleri
  • Bahçe bostan işleri
  • Eli becerikli olacak. Tel, çit işleri. Kazık kakma, tel germe. Ağaçtan, tahtadan tarla kapısı yapabilecek. Harç karma, duvar örme, beton, sıva işlerinden de biraz anlarsa iyi olur. Bilmediği şeyleri öğrenmeye hevesli olmalı.
  • Kışın odun temini. Evin temizlenip sobanın yakılması.
 
Meslek Bilgileri
Meslek Deneyim
Çoban/Sürü Yönetim Elemanı (Küçükbaş Hayvan) 1  
Öğrenim ve Kişisel Bilgiler
Öğrenim
En Az Öğrenim Seviyesi : İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi :

Türkiye İş Kurumu © 2020