Tamam
İşgücü İstemi
İlan detaylarını görmek ve iş başvurusu yapmak için sisteme giriş yapınız.

Genel Hususlar ve Özel Şartlar
 

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:


A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:


1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.
5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.
6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.
7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.
10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

  
B) Özel Hususlar:

1- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

2-İlan tarihi itibari ile 45 yaşından gün almamış olmak

3-SRC 2, SRC 4 Belge Sahibi Olmak

(Üniversite kampüs/yerleşke alanında eşya-yük ve kişi taşımaya yönelik belgeler)

4- En az 5 yıl B sınıfı ya da daha üstü ehliyet sahibi olmak

 (Üniversite kampüs/yerleşke alanında araç kullanma)

5-PVC Doğrama Montajcısı (Seviye 3) belge sahibi olmak

6- Grafiker  olarak En az 6 ay iş deneyim ve tecrübe sahibi olmak  

  (İşin gereği Modelleme çizimi vb. yapabilme becerisi gereği)  

7- işin niteliği gereği engelli olmamak         

8-İstenilen Mesleki İş deneyim ve tecrübeleri Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtları ile belgelendirilecektir.

 

BELGE TESLİM TARİHİ VE YERİ

İlan başvuru süresi bittikten sonra İŞKUR tarafından gönderilen listelere giren adaylar ilanda belirtilen şartlarla ilgili  belgeleri 24.09.2019 tarihi mesai saati bitimine kadar, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı, Yenişehir Mahallesi Kardeşler Caddesi No:7/1 Sivas Merkez adresine  teslim etmeleri gerekmektedir.

İSTENİLEN BELGELER

İŞKUR tarafından gönderilen ilan başvuru listesine giren ancak, belirtilen tarihe kadar , Kimlik fotokopileri, Diploma onayları, SGK, detaylı hizmet döküm belgelerini başvuruda bulunulan açık iş ilanında istenilen özelliklere ilişkin kanıtlayıcı diğer belgeleri, teslim etmeyen adaylar ile yapılan inceleme sonucunda durumu talep şartlarına uymayan adaylar noter kurasına dahil edilmeyecektir."     

KURA TARİHİ VE YERİ

           Noter kurasına katılacak olanların isim listesi 25/09/2019  günü Üniversitemiz internet adresinde (www.sivas.edu.tr) DUYURULAR kısmında yayınlanacaktır.

          Noter huzurunda kura çekimi 26/09/2019 günü saat 09:00 da Sivas Belediyesi Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde yapılacaktır.

MÜLAKAT TARİHİ VE YERİ

Mülakat gün, saat ve yeri ile mülakata katılmaya hak kazanan adaylar, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi internet adresinde (www.sivas.edu.tr) DUYURULAR kısmında yayınlanacaktır. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde olup, ayrıca ilgililerin adreslerine posta yoluyla tebliğat yapılmayacaktır.

DİĞER AÇIKLAMALAR

     İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecek olup 2 ay deneme süresi uygulanacaktır. Açık iş pozisyonları için sözlü sınav yapılacaktır. Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek olup adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sıralaması bu puan üzerinden tespit edilecektir..

     Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Atanmaya hak kazananlardan göreve başlamayan veya atanma şartlarını taşımadığından göreve başlatılamayanların yerine ihtiyaç duyulacak sayıda aday, yedek adaylar arasından belirlenecektir.

 

 
Nitelik ve Beceriler
 
 
Meslek Bilgileri
Meslek Deneyim
Diğer Marangozlar Ve Doğramacılar  
Öğrenim ve Kişisel Bilgiler
Öğrenim
En Az Öğrenim Seviyesi : İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi : İlköğretim

Türkiye İş Kurumu © 2021