Kapat
başvurusu yapmak için bireysel üye olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bireysel üye değilseniz; önce üye olma adımlarını takip ederek İŞKUR Portal Sistemi’ne kayıt olmalısınız.
 
 
İşi Yerinde Öğrenin
İşbaşı eğitim programları ile mesleki yeterliliklerinizi geliştirin.
Bu programdan yararlanmak isteyenler, işyerlerini mezun oldukları ya da ilgi duydukları alandaki işyerleri arasından kendileri seçebilmektedirler.
 
Program Bilgileri
 
Kurs No: 493402

İl / İlçe: ANKARA / KEÇİÖREN

Meslek: Yufka Ustası
Eğitim Bilgileri
 
Başlangıç Tarihi: 12.01.2017

Bitiş Tarihi: 31.12.2017

Son Başvuru Tarihi: 12.01.2017

Toplam Gün: 298

Toplam Saat: 2235

Eğitim Günleri: PAZARTESI-SALI-CARSAMBA-PERSEMBE-CUMA-CUMARTESI
 
Amaç
 
kursiyer bulunmuştur.
 
Yüklenici Bilgileri
 
 
Mülakat Bilgileri
 
Başvurunuzu tamamlandıktan sonra mülakat tarihi-saati-adresi konularında sms ve/veya e-posta ile bilgilendirileceksiniz.
 
Yaş Sınırları- Cinsiyet
 
Alt Yaş Sınırı : 16

Üst Yaş Sınırı : 70

Cinsiyet : Kadın

Öğrenim Durumu: Okur Yazar - Doktora
 
Aktif İşgücü Programları
 
Aktif İşgücü Programları

İŞKUR’un düzenlediği “Aktif İşgücü Programları”; Mesleki Eğitim Kursları, İşbaşı Eğitim Programları, Girişimcilik Eğitim Programları, Toplum Yararına Programlar(TYP) ve Çalışanların Mesleki Eğitimi olarak farklı başlıklar altında yürütülmektedir.
Detaylı bilgi için; http://www.iskur.gov.tr adresinden “İş arayan” başlığı altında “İşbaşı Eğitim” linkini seçiniz.
 
İşbaşı Eğitim Programları
 
İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARI

- Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.
- Bu program için belirlenen Katılım Şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.
- Katılım şartlarını sağlayan bütün öğrenciler programa katılabilir.
- Program başlamadan önceki son bir ayda işsiz olanlar programdan faydalanabilirler.
- Programa devam zorunludur. Ancak, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa program süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, programla ilişiğiniz kesilir.
- Programa devam edilen her bir gün için işsizlik ödeneği alanlara 27 TL, öğrencilere 40,5 TL ve diğer kişilere 54 TL zaruri gider ödenmektedir.Devam edilmeyen günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler banka aracılığıyla aylık olarak yapılır.
- Programa doğru meslekte katıldığınızdan emin olunuz! İşbaşı eğitim programlarına; 24 ay içerisinde en fazla 320 fiili gün katılabilirsiniz.
- Daha önce 320 fiili günden kısa süreli bir işbaşı eğitim programına katılmışsanız kalan süre (320 fiili güne) kadar yeniden işbaşı eğitim programına katılabilirsiniz. Ayrıca mesleki eğitim kursunun ardından bir ay içerisinde aynı meslekte işbaşı eğitim programına da katılabilirsiniz.
- İşbaşı Eğitim Programı Sözleşmesi İŞKUR tarafından uygun görülmesi halinde geçerlilik kazanır ve program süresinin bitimi ile kendiliğinden sona erer.
- Taraflar, 4857 sayılı İş Kanununun 24 ve 25. maddelerini kıyasen uygulamak suretiyle sözleşmeyi fesih yetkisine sahiptir.
- İşsizlik sigortasından yararlanmaktaysanız programa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemeniz kesilmez.
- İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız programı bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.
- Program süresi boyunca “iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası priminiz” İŞKUR tarafından karşılanır.
- Program sonunda katıldığınız programa ilişkin bilgileri gösterir Katılım Belgesi verilir.
İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlarından Randevu alabilirsiniz
İŞKUR’un sunduğu İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilmek için www.iskur.gov.tr adresinden “İş Arayan” olarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptığınızda, aşağıdaki işlem basamaklarını takip ederek randevu alabilirsiniz:
- Online İşlemler
- İş ve Meslek Danışmanlığı
- Randevu Talebinde Bulunma